Ubytovanie pre psov: Od začiatkov po súčasnosť

V dnešnej uponáhľanej dobe, keď sa čoraz viac ľudí rozhoduje pre cestovanie či víkendové výlety, narastá aj potreba nájsť vhodné ubytovanie pre ich štvornohých členov rodiny. Pojem „ubytovanie pre psov“ sa stáva neoddeliteľnou súčasťou plánovania dovoleniek mnohých rodín. Ale odkiaľ sa tento koncept vzal a ako sa vyvíjal v priebehu rokov?

Historický vznik ubytovania pre psov

História ubytovania pre psov siaha do čias, kedy sa ľudia začali viac zapájať do cestovania a prestalo byť praktické vziať si domácich miláčikov so sebou. V USA sa prvé „psie hotely“ objavili už v 20. storočí ako odpoveď na rastúcu potrebu opatery o domáce zvieratá v čase neprítomnosti ich majiteľov. Tieto zariadenia boli pôvodne veľmi základné, často ponúkali len jednoduché koterce s minimálnym komfortom.

Evolúcia ubytovacích zariadení pre psov

Postupom času sa potreby majiteľov psov a požiadavky na starostlivosť o ich zvieratá menili. Ubytovania pre psov sa začali prispôsobovať týmto novým štandardom, pričom z klietok a kotercov prešli k ponuke komplexnejších služieb. Moderné zariadenia už nie sú len o poskytnutí strechy nad hlavou; ide o vytvorenie domova ďaleko od domova, kde sa psy môžu cítiť pohodlne, bezpečne a kde je o nich dobre postarané.

Štatistika z USA

Podľa American Pet Products Association, výdavky Američanov na služby súvisiace s ubytovaním a starostlivosťou o domáce zvieratá, vrátane hotelov pre psov, neustále rastú. V roku 2020 dosiahli výdavky na tieto služby viac ako 6 miliárd USD, čo ilustruje význam a dopyt po kvalitnom ubytovaní pre psov. Na Slovensku, podľa prieskumu agentúry Go4insight, o ktorom informuje web Aktuality.sk, má doma psa až 39 percent Slovákov. Prieskum poukazuje na to, že psy sú viac rozšírené na vidieku (45 percent) ako v mestách (30 percent). Tento údaj zdôrazňuje význam a obľúbenosť psov medzi Slovákmi​.

BLUE Psí Rezort: Špička medzi ubytovaniami pre psov

V súlade s globálnymi trendmi a požiadavkami majiteľov psov na Slovensku vznikol BLUE Psí Rezort. Tento rezort poskytuje profesionálnu starostlivosť, bezpečné a prívetivé ubytovanie pre psov všetkých plemien. S ponukou interiérového a exteriérového ubytovania, možnosťou odvozu a dovozu, individuálnym výcvikom a profesionálnym fotografovaním ponúka BLUE Psí Rezort kompletný balík služieb pre vášho psíka.

Ubytovanie pre psov

Ubytovanie pre psov

Naše služby

  • Interiérové ubytovanie: V zime vykurované izby, v lete prirodzene chladné, s možnosťou prispôsobenia pelechmi a hračkami.
  • Exteriérové ubytovanie: Priestranné koterce s zateplenými búdami, chránené pred poveternostnými vplyvmi.
  • Výcvik psov a fotografovanie: Ponúkame individuálny výcvik a profesionálne fotografovanie vášho psa.

Prečo si vybrať BLUE Psí Rezort

BLUE Psí Rezort stojí na pilieroch bezpečia, pohodlia a individuálnej starostlivosti. Naše prostredie poskytuje bezpečný, oplotený trávnatý pozemok, bazény pre osvieženie v letných mesiacoch a záruku, že pobyt vášho psíka bude čo najpríjemnejší.

Záver

Od jednoduchých začiatkov po luxusné rezorty, ubytovanie pre psov prešlo dlhou cestou. BLUE Psí Rezort predstavuje vrchol tohto vývoja, ponúkajúc prvotriedne služby pre vašich štvornohých priateľov. S viac ako 12 rokmi skúseností v kynologickom svete, sme hrdí na to, že môžeme poskytovať starostlivosť a lásku, ktorú si vaše zvieratá zaslúžia. Nech už plánujete krátkodobý výlet alebo dlhšiu dovolenku, BLUE Psí Rezort je tu, aby sa postaral o vašich miláčikov s láskou a profesionálnym prístupom.

Návrat hore